- Article:
- MCP16301T-E/CH
- Stock:
- 0
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 5+ | 0.980 |
| 10+ | 0.950 |
| 25+ | 0.880 |
Specifications
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.0...30V |
| Output voltage: | 2.0...15V |
| Output current: | 600mA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOT-23-6 |