- Article:
- IRGPS40B120UPBF
- Stock:
- 1
- Specifications:
- Download file
8.70 EUR
8.70 EUR
Specifications
| Manufacturer: | INFINEON |
| Transistor type: | IGBT |
| Collector current (max): | 80A |
| Voltage Vces: | 1200V |
| Power: | 595W |
| Voltage Vge: | ±20V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-247-3 |