- Article:
- L4960
- Stock:
- 1
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 5+ | 2.200 |
| 10+ | 2.150 |
| 25+ | 1.900 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 9.0...46V |
| Output voltage: | 5.1-40V |
| Output current: | 2.5A |
| Mounting: | THT |
| Case: | HEPTAWATT-7 |