- Article:
- TS2596CM5-ADJ
- Stock:
- 12
- Specifications:
- Download file
2.40 EUR
2.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.400 |
| 5+ | 2.180 |
| 10+ | 1.900 |
| 25+ | 1.750 |
| 100+ | 1.700 |
Specifications
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.5...40V |
| Output voltage: | 1.23...38.5V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TO263-5L |