- Article:
- LM2576HVT-5
- Stock:
- 1
- Specifications:
- Download file
5.50 EUR
5.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 5.500 |
| 5+ | 4.850 |
| 10+ | 4.500 |
| 25+ | 4.300 |
| 100+ | 4.200 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 7.0...60V |
| Output voltage: | 5V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220-5 |