- Article:
- SK551-50SA
- Stock:
- 27
- Specifications:
- Download file
2.40 EUR
2.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.400 |
| 5+ | 2.000 |
| 10+ | 1.800 |
| 25+ | 1.650 |
Specifications
| Manufacturer: | FISCHER ELEKTRONIK |
| Type of heatsink: | extruded |
| Colour: | black |
| Length: | 50mm |
| Width: | 24.2mm |
| Height: | 12.3mm |
| Thermal resistance: | 9.5K/W |
| Material: | aluminium |