- Article:
- TPS54040DGQR
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
2.30 EUR
2.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.300 |
| 10+ | 2.180 |
| 100+ | 1.950 |
| 250+ | 1.800 |
Specifications
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 3.5...42V |
| Output voltage: | 0.8...39V |
| Output current: | 500mA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | MSOP10 |