- Article:
- TS2596SCM550
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 10+ | 1.350 |
| 25+ | 1.200 |
| 100+ | 0.990 |
Specifications
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
| Kind of IC: | DC/DC converter |
| Input voltage: | 3.0...40V |
| Output voltage: | 5V |
| Output current: | 3A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TO-263-5 |