- Article:
- BPT-14X
- Stock:
- 36
- Specifications:
- Download file
1.80 EUR
1.80 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.800 |
| 10+ | 1.600 |
| 25+ | 1.500 |
| 100+ | 1.300 |
Specifications
| Manufacturer: | Bestar |
| Type of transducer: | piezo |
| Generator: | with buit-in generator |
| Rated voltage: | 12VDC |
| Operating voltage: | 3...16VDC |
| Operating current: | 7mA |
| Resonant frequency: | 4kHz |
| Sound level: | 80dB |
| Diameter(width): | 13.8mm |
| Height: | 7.5mm |
| Mounting: | THT |