- Article:
- MKS2-100-2.2uF-K5
- Stock:
- 12
- Specifications:
- Download file
1.00 EUR
1.00 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.000 |
| 10+ | 0.800 |
| 25+ | 0.700 |
| 100+ | 0.600 |
Specifications
| Manufacturer: | WIMA |
| Capacitance: | 2.2uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Capacitors series: | MKS2 |
| Body dimensions: | 11x16x7.2mm |
| Leads: | radial |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 10% |