- Article:
- HGTG30N60A4
- Stock:
- 10
- Specifications:
- Download file
11.90 EUR
11.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 11.900 |
| 3+ | 10.500 |
| 10+ | 8.900 |
Specifications
| Manufacturer: | ON SEMI (Fairchild) |
| Transistor type: | IGBT |
| Collector current (max): | 75A |
| Voltage Vces: | 600V |
| Power: | 463W |
| Voltage Vge: | ±20V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-247-3 |