- Article:
- FDPF39N20
- Stock:
- 4
- Specifications:
- Download file
2.20 EUR
2.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.200 |
| 5+ | 1.800 |
| 25+ | 1.600 |
Specifications
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 200V |
| Drain current: | 39A |
| Power: | 37W |
| Resistance Rds(ON): | 0.066Ohm |
| Case: | TO220F |