- Article:
- STP6NK60ZFP
- Stock:
- 48
- Specifications:
- Download file
1.50 EUR
1.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.500 |
| 10+ | 1.000 |
| 25+ | 0.800 |
| 100+ | 0.600 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 600V |
| Drain current: | 6A |
| Power: | 30W |
| Resistance Rds(ON): | 1.2Ohm |
| Case: | TO-220FP |