- Article:
- MFR-2W-6.2K-F
- Stock:
- 90
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.200 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.100 |
Specifications
| Manufacturer: | ROYAL OHM |
| Resistor type: | metal film |
| Resistance: | 6K2 |
| Power: | 2W |
| Body dimensions: | Ø5.0x12mm |
| Tolerance: | 1% |
| Leads: | axial |
| Operating voltage max.: | 500V |
| Overload voltage max.: | 1kV |