- Article:
- IRG4BC30FD
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
2.50 EUR
2.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 2.500 |
| 10+ | 1.900 |
| 25+ | 1.600 |
Specifications
| Manufacturer: | INFINEON |
| Transistor type: | IGBT |
| Collector current (max): | 31A |
| Voltage Vces: | 600V |
| Power: | 100W |
| Voltage Vge: | ±20V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-220AB |