- Article:
- UM-6.3-47uF-M
- Stock:
- 37
- Specifications:
- Download file
0.20 EUR
0.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.200 |
| 10+ | 0.160 |
| 100+ | 0.095 |
| 500+ | 0.060 |
Specifications
| Manufacturer: | NICHICON |
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 6.3V |
| Body dimensions: | 5x5mm |
| Operating temperature: | -55...85°C |
| Mounting: | THT |
| Terminal pitch: | 2mm |