- Article:
- AP5100WG-7
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.400 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.220 |
| 250+ | 0.180 |
Specifications
| Manufacturer: | Diodes Inc. |
| Kind of IC: | Step down |
| Input voltage: | 4.75...24V |
| Output voltage: | 0.81...15V |
| Output current: | 1.2A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOT-26 |