- Article:
- B230A-13-F
- Stock:
- 4500
- Specifications:
- datasheet
0.40 EUR
0.40 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.400 |
| 10+ | 0.300 |
| 25+ | 0.250 |
| 100+ | 0.120 |
| 500+ | 0.068 |
| 1000+ | 0.058 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Capacitance: | 200pF |
| Impulse current: | 50A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 2A |
| Drop Voltage (Vf): | 500mV |
| Case: | SMA |