- Article:
- MKS2-50-1uF-K5
- Stock:
- 0
- Specifications:
- Download file
0.70 EUR
0.70 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.700 |
| 10+ | 0.550 |
| 25+ | 0.400 |
Specifications
| Manufacturer: | WIMA |
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 50V |
| Capacitors series: | MKS2 |
| Body dimensions: | 7.2x7.5x3.5mm |
| Terminal pitch: | 5mm |
| Tolerance: | 10% |