- Article:
- PTS125SM85-2
- Stock:
- 67
- Specifications:
- Download file
1.20 EUR
1.20 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 1.200 |
| 10+ | 0.700 |
| 25+ | 0.550 |
| 100+ | 0.450 |
Specifications
| Manufacturer: | C&K |
| Switching method: | OFF-(ON) |
| Contacts configuration: | SPST |
| Stable positions number: | 2 |
| Button shape: | round |
| Body dimensions: | 12x12mm |
| Button height: | 8.5mm |
| Mounting: | THT |
| Contact rating: | 0.05A/12VDC |