- Article:
- BAT760-7
- Stock:
- 165
- Specifications:
- Download file
0.50 EUR
0.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.500 |
| 10+ | 0.250 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.120 |
Specifications
| Manufacturer: | DIODES INCORPORATED |
| Power dissipation (Pd): | 0.235W |
| Capacitance: | 25pF |
| Impulse current: | 5.5A |
| Semiconductor structure: | single diode |
| Diode type: | Schottky rectifying |
| Reverse voltage (Vr): | 30V |
| Vorward current (If): | 1A |
| Drop Voltage (Vf): | 550mV |
| Case: | SOD323 |