- Article:
- STW12NK90Z
- Stock:
- 1
- Specifications:
- Download file
5.50 EUR
5.50 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 5.500 |
| 5+ | 4.600 |
| 10+ | 3.900 |
| 25+ | 3.200 |
Specifications
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Drain-source voltage: | 900V |
| Drain current: | 11A |
| Power: | 230W |
| Resistance Rds(ON): | 0.88Ohm |
| Case: | TO-247-3 |