- Article:
- PTS810SJM250SMTRLFS
- Stock:
- 52
- Specifications:
- Download file
0.60 EUR
0.60 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.600 |
| 10+ | 0.400 |
| 25+ | 0.350 |
| 100+ | 0.280 |
| 500+ | 0.220 |
Specifications
| Manufacturer: | C&K |
| Switching method: | OFF-(ON) |
| Contacts configuration: | SPST-NO |
| Stable positions number: | 2 |
| Button shape: | rectangular |
| Body dimensions: | 4.2x3.2mm |
| Button height: | 2.5mm |
| Mounting: | SMT |
| Contact rating: | 0.05A/16VDC |