- Article:
- ETB-0903
- Stock:
- 88
- Specifications:
- Download file
0.36 EUR
0.36 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.360 |
| 25+ | 0.320 |
| 100+ | 0.290 |
Specifications
| Manufacturer: | ECE |
| Contacts pitch: | 3.5mm |
| Number of pins: | 3 |
| Connector type: | Screw terminal |
| Core section: | 0.75mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 10A |
| Rated voltage: | 125V |