- Article:
- 2N5064G
- Stock:
- 5
- Specifications:
- Download file
0.30 EUR
0.30 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.300 |
| 10+ | 0.200 |
| 25+ | 0.150 |
| 100+ | 0.120 |
| 500+ | 0.100 |
Specifications
| Manufacturer: | NXP |
| Type of semiconductor: | Thyristor |
| Off state voltage: | 200V |
| On state current: | 0.8A |
| Gate trigger current: | 0.2mA |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO-92 |