- Article:
- ETB-1806
- Stock:
- 335
- Specifications:
- Download file
0.90 EUR
0.90 EUR
Price
Price depends on order volume
| Quantity [pcs.] | Net Price [EUR/pcs.] |
|---|---|
| 1+ | 0.900 |
| 10+ | 0.750 |
| 25+ | 0.650 |
| 100+ | 0.400 |
| 250+ | 0.350 |
Specifications
| Manufacturer: | ECE |
| Contacts pitch: | 5.0mm |
| Number of pins: | 6 |
| Connector type: | Screw terminal |
| Core section: | 2.5mm2 |
| Mounting: | For PCB |
| Rated current: | 10A |
| Rated voltage: | 300V |